Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ewa-noc plná hvězd

10. 8. 2007

Noc plná kelímků (a hvězd...)

Staronový účes Ewy, létající "tekuté bomby" i na poslední chvíli odřeknutnou účast očekávané hvězdy večera... To vše (a mnohem více...) nabídla letošní Noc plná hvězd.


Třinecký tradiční "první velký fest sezóny" letos oslavil patnácté narozeniny a vkročil tak do světa "dospělých". Ovšem, být to člověk, občanský průkaz by dostat neměl... Když krátce před druhou hodinou odstartovala své vystoupení Ewa, publikum bylo překvapivě početné a natěšené. Ovšem už během první písně se jedna skupinka v davu rozhodla, že se originálním způsobem zbaví pití které drží a jednoduše ho začala házet na pódium. Vzhledem k tomu, že hříšníci nebyli z první řady, bylo nemožné je vypátrat, natož jim v tom nějak zabránit... Během celého Ewina vystoupení se tyto "spršky" ještě několikrát opakovali a nedobrovolnému osvěžení se tak musela podřídit celá plejáda osob, od ochranky přes kameramana a fotografy až po nešťastníky stojících před těmito "atentátníky"... A samozřejmě ani já jsem nebyla ušetřena vůni á la předražené festivalové pivo :) Ewa se po celou dobu držela nad věcí a i když se mohlo tou dobou zdát, že je to gesto proti její osobě, až následující program potvrdil, že tomu tak opravdu nebylo. "Létajcím dárečkům" nebyl ušetřen Petr Bende a odkonce ani miláček třineckého publika, frontman No Name Igor Timko. Inu, publikum pátnácté jubuileum oslavilo po svém a nešetřilo nikoho... Ewa v rámci svého setu představila i několik písní z připravovanáho alba, z nichž některé sice vůbec poprvé, ale většinu již fanoušci dobře znají. Také překvapila menší změnou účesu, která je příjmeným osvěžením dobrou volbou.
Pohodovou náladu nenarušila ani krátká přeháňka, která se přehnala během vystoupení Horkýže Slíže. Původně plánovaný slovenský trojblok Peha, No Name, Horkýže Slíže dostal trhlinu v podobě neúčasti skupiny Peha, na kterou se drtivá většina publika očividně těšila a tak byla z její neúčasti rozladěná.

Historicky třetí Ewin festival, navíc v rodném Třinci, se určitě podařil. Těšme se na další :)