Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tři nové články

2. 4. 2008


31. března 2008  0:14
I na malém pódiu se dá rozehrát zábavná a hravě nápaditá show. Na svém turné to dokazuje čtrnáctiletá Ewa Farna, která se předvedla v Karlových Varech před téměř sedmi stovkami diváků.

Na prvním samostatném turné Zazpívej si na Ewa tour 2008 vyprodává koncerty několik týdnů dopředu, takže se zřejmě bude přesouvat do větších hal.

Také druhý koncert prvního turné jejího života byl v sobotu vyprodaný, stejně jako ten předchozí v Uherském Brodě - tam přišla téměř tisícovka diváků.

Ewa Farna - z turné Zazpívej si na Ewa TourNebo spíš divaček. V publiku tvoří drtivou většinu holčičky, dívky i mladé slečny, v blízkosti těch nejnadšenějších (a že jich není málo) není radno stát - pokud tedy nemáte v plánu ohluchnout.

Jestli ale budou mladé fanynky vyrůstat na muzice, kterou mezi ně "pouští" Ewa Farna, je to jedině dobře. Jejich idol podává výkon, za který by se nemusela stydět leckterá o generaci starší zpěvačka.

Ewa Farna - z turné Zazpívej si na Ewa TourV Karlových Varech její zpěv sice poznamenala rýma, ale energie a nadšení, s nímž Ewa "laškuje" se svým mladým publikem, je odzbrojující.

Na scéně se objevila s dvacetiminutovým zpožděním, zavěšená na houpačce a osvícená fialovými kužely světel. Jako první zazněla v malém sále píseň Blíž ke hvězdám z aktuální desky Farné Ticho.

Ewa Farna - z turné Zazpívej si na Ewa TourPak následovalo jedenáct skladeb z debutu Měls mě vůbec rád, který ji katapultoval mezi nejpopulárnější české zpěvačky.

Tvrdší aranže posunuly skladby od popu směrem k jadrnějšímu rocku, kde se Farna cítí víc "doma".

Z nové desky pak zařadila na program skladeb osm, na konci zazněla i populární Jaký to je ze seriálu Ošklivka Katka.

Ewa Farna - z turné Zazpívej si na Ewa TourZáležet si Farna dala i na převlecích - jednou se předvádí v kočičím kostýmu, jindy na pódiu snowboarduje.

Zpestřením dvouhodinové show je i soutěž, jejíž vítězka s Farnou vždy zpívá na pódiu.

Za zády zpěvačce navíc stojí sehraná pětice muzikantů, kteří jsou jí rovnocennými partnery, žádné doplňkové křoví.

Ewa Farna - z turné Zazpívej si na Ewa TourFarna, která bojuje s Lucií Bílou a Anetou Langerovou o Anděla v hlavní ženské kategorii, se svým týmem vymyslela estrádu, při níž nemá pubertální publikum ani na chvíli šanci se nudit.

A i když je zatím pořád jen "produktem" a sama muziku netvoří, je to už dnes produkt nadmíru kvalitní. Aneb jak pravil ve Varech kolega: "Očividně se zrodila nová hvězda."

EWA FARNA
Zazpívej si na Ewa Tour. Kulturní dům Stará Role, Karlovy Vary, 29. března 2008.
Hodnocení MF DNES: 80 %

Ewa Farna: „Peníze si berou naši!“
Už bez rovnátek, v kostýmu kočičí ženy

Ewa Farna: „Peníze si berou naši!“

Ještě loni se na „tu Farnou“ dívali skrz prsty. Letos, ve čtrnácti, už jede velké turné. V době, kdy má problémy s návštěvností i Aneta, se budou její koncerty zřejmě překládat do větších hal.

1.4.2008 8:00 | Rozhovory | diskuse (26)

Vadí vám, když vám neznámí lidé tykají?

„Nevadí. Je to normální, když se mě ve čtrnácti tyká, ale potěší mě, když mě někdo vyká.“

Jak byste si představovala ideální start do nového dne?

„Probudit se s hezkou náladou. Nemít šíleně velký obtisk ruky na tváři, jak jsem spala.  Pak se dobře nasnídat, to je jedno z nejdůležitějších jídel. Mám ráda třeba mléko s müsli nebo míchaný vajíčka.“

Když jste zrovna pracovně v Praze, troufnete si sama  jet metrem?

„Já sama nejezdím, ale určitě bych si troufla. V noci bych ovšem nejela, a taky bych nechtěla přesedat.“

Vzbuzujete na ulici pozornost?

„Slýchám: Čau Ewo! Tak se usměju se a jdu dál.  Záleží na tom, co na mě kdo křičí. Když je to něco ošklivého, tak se neotáčím.“

Co po vás lidé nejčastěji chtějí?

„Udělat fotku, snažím se všem vyhovět.“

Myslíte, že můžete být svým vrstevníkům v něčem vzorem?

„Asi v tom, že  jsem normálně vychovaná, nekouřím, nepiju, neberu drogy.“

Kdy jste byla naposledy s rodiči na procházce?

„Tak před měsícem. Bylo to super, ráda se projdu, ale většinou nejsem sama iniciátorem. Když jsem doma, opisuju sešity do školy, s kamarádkou jdeme do kina a tak.“

S kým můžete mluvit úplně o všem, i o hloupostech?

„S Míšou, mojí manažerkou. Neuvěřitelně si rozumíme.“

Působíte na svůj věk dost suverénně. Kdy jste naposled znejistěla?

„Před měsícem byl u mě můj producent pan Wronka, bavili jsme se o turné a říkal, že na mě bude záviset 80 lidí,  to jsem trochu znejistěla. Ale já si věřím. Jen nemůžu třeba nastydnout, tak musím nosit šálu.“

Máte nějaké slovo, které nemůžete vystát?

„Slova na  k…a  p… Sprostý slova. A nesnáším slovo trapný a kabelka, raději už řeknu taška.“

A které by vám scházelo?

„Třeba  manažer, když  ho vyslovím, připadám si tak nějak důležitě, ale vlastně ještě líp by zněl slovo agent.“

Máte nějakou přezdívku?

„Před rokem mi ještě říkali maličká, teď Evíku, Eví, Evuško…to mi říkají rodiče, nebo taky ta Farna.“

V kterém věku byste chtěla potkat lásku na celý život?

„Určitě ne moc pozdě. Láska dorazí v každém věku. Třeba teta potkala  prvního i posledního kluka v šestnácti. Já bych ho radši taky potkala teď než v padesáti.“

Kdy si o někom myslíte, že už je starý?

„Asi v sedmdesáti? Já mám štěstí na maminku, která je někdy krásně prdlá, tak si říkám, že nikdo nemůže být starý už ve čtyřiceti.“

Přivádějí vás kluci do rozpaků?

„Samozřejmě. Někdy jsem z nich úplně rozložená, mimo, ale druhý den už si to nepamatuju. Občas mi přijde ale nenormální, co mi píšou třeba na chatech. Zvou mě třeba  na tuzemáka a pak domů.“ (Smích)

Mrzí vás někdy, že nejste starší?

„Mrzí mě to pořád. Někdy bych třeba chtěla jet do Prahy, ale nemůžu, když rodiče nebo producent nemají čas. Třeba kdyby mě bylo už osmnáct,  tak jedu sama. Jinak jsem ale se svým věkem spokojená a dost si ho užívám.“

Litujete, že něco neumíte?

„Hrozně moc toho neumím. Někdy z toho mám až depku. Ale polské přísloví říká: Nejde łapać wszystkie wrony za ogony.“

Které setkání vám přineslo dosud největší radost?

„Určitě s Lucii Bílou, Karlem Gottem, celebritami, které sleduji od malička a najednou sedím vedle nich.  Největší radost jsem ale měla ze setkání s babičkou, když se vrátila z nemocnice.“

Do které knihy jste se naposledy opravdu se zájmem začetla?

„Bono o Bonovi. Já čtu ráda hlavně ty nepovinný…“

Máte nějakou sběratelskou zálibu?

„Sbírala jsem ubrousky. Mám jich asi padesát, nejcennější z Itálie.  Jednou jsme byli v restauraci v Německu, kde měli na ubrouscích napsané Farny, tak jsme si je hned objednali u výrobce a doma nakonec máme i skleničky a trička.“

Kterému typu posluchačů, diváků se podle vás nejvíce líbíte?

„Na koncerty chodí děcka od 5 let až po středoškoláky  a taky rodiče těch malinkých….Ale najdou se i jiný týpci - metalisti, kteří mi třeba řeknou: Jsi dobrá, holka! To potěší.“

Čeho vám bylo v poslední době líto?

„Bývá mě líto maminky, když je se mnou v Praze.  Má  s sebou sestřičku, té je rok a půl, ječí,  má to těžký, bývá pak hodně unavená.“

Určitě jste se setkala se závistí. Co vám lidi asi nejvíc závidí?

„Nevím, že jsem populární? Objevuju se v časopisech?  Že mám nějakou výhodu u kluků, ale je to spíš naopak. Nebo si myslí, že nějak hodně vydělávám, ale já všechno, co potřebuju, dostanu od rodičů.“

Na turné na pódiu mimo jiné na umělém sněhu snowboardujete, není to trochu zbytečné lákadlo?

„Já to beru tak, že je to show pro lidi, kterým zpívám, asi tak v mým věku. Taky hraju na kytaru, na bicí…“

Ještě se na závěr pochlubte, jak jste získala roli v polském seriálu?

„Zástupkyně polského vydavatelství mi zavolala, že se dělá casting do jejich populárního seriálu, jestli bych to nechtěla zkusit. Já že jo  a vyšlo to. Budu hrát puberťačku. Vlastně sama sebe. Ještě bych si chtěla zahrát v nějakém filmu a divadle.“

Kočka Ewa Farna vyhodila rovnátka

 Od neděle brázdí Česko se svým koncertním turné mladičká zpěvačka Ewa Farna. Pro fanoušky přichystala záplavu kaskadérských výkonů a překvapení, ji samotnou těší i to, že už se rozloučila s rovnátky.
 
Mohutné kulisy scény speciálně pro toto turné nechali vyrobit v Itálii. Pódiu dominuje železný oblouk, který symbolizuje zemi patřící mladým. Druhou polokouli tvoří zadní projekční stěna.
 
"Scéna je vyrobena tak, aby mohla růst s Ewou," pravil trochu tajemně Tomáš Ouředníček ze společnosti Rental Pro, ale nemyslel tím, že v ní v současnosti čtrnáctiletá zpěvačka oslaví osmnáctiny. První koncerty se totiž konají v menších sálech a až později se Ewa přesune do velkých hal.

Na tiskové konferenci k turné Ewa zazpívala píseň Kočka na rozpálený střeše, ke které má na koncerty připravený odvážný kostým, ve kterém vypadá jako Catwoman. Právě výprava je podle slov Farne jednoznačně obrovskou devizou koncertní šňůry.

"Jednou jsem za divokou kočku, jednou za školačku na houpačce, potom zase za hodnou holku mezi upíry, je to prostě hodně nabitý," raduje se Ewa, protože právě to ji na vystupování hodně baví.

Chce zůstat věrná
Ewa se zároveň poprvé představila bez rovnátek. Už týden jsou pryč. Ze začátku prý měla strach, aby nešišlala, protože si za ten rok a půl, co rovnátka nosila, na jejich přítomnost v ústech zvykla. Ale nakonec prý vše dopadlo dobře. Nešišlá...  

Během koncertů navíc zazní nejen čeština, ale také Ewina rodná polština. Farna zazpívá nejen Kočku na rozpálený střeše nebo Měls mě vůbec rád, ale také Tam gdzie ty ze zpěvaččiny první desky.

"Světem sice hýbe vlna R´n´B, to je pravda, já ale chci zůstat věrná punku, rocku a popu, se kterým jsem začala. Snažím se ale přitom o maximální pestrost, aby se lidé bavili, takže v mých písničkách budete moct slyšet od každého stylu něco," uvedla Farna.

Datum vydání: 27.3.2008

Ewa Farna: Slávu mi nikdo nezaplatil!

Zpěvačka Ewa Farna (14), jejíž pěvecká kariéra vystartovala raketovou rychlostí, přijela včera do Prahy nejen kvůli chatu na Super.cz, ale i kvůli narozeninám Bomtonu, kde zazpívala. Právě kolem jejího hudebního startu kolují spekulace. Jak to skutečně je, prozradila sama Ewa!

Můj táta ani manažer penězi nikoho nepodplácel, abych získala slávu a hranost v rádiích. Netuším, odkud to máte, ale pravda to určitě není. Na lži názor nemívám, je mi líto," reagovala Ewa na otázku čtenáře na chatu, který tvrdil, že ji někteří lidé odsuzují za to, že jí její otec zařídil úspěch svými penězi.

Ewa se kromě chatu na Super.cz objevila večer na 13. narozeninách studia Bomton, kde předvedla své pěvecké umění. Její úsměv je už bez rovnátek, která nosila přes rok a půl. A jak se bez „želízek“ v puse cítí? „Docela dobře, je to trošku změna, ale zvykám si," odpověděla.

Farna - Netočte, vypadám hrozně! Leoš Mareš striktně vymezuje mantinely rozhovoru, zatímco Ewa Farna s redaktory hovoří jen nalíčená. Že by hvězdné manýry? Podívejte se video!


Mladá rockerka nazpívala ústřední song k seriálu Ošklivka Katka s názvem Jaký to je, kde hlavní hrdinka rovnátka jen tak rychle nesundá.

A na jakou střední školu se připravuje tato mladá polská rodačka?
„Chystám se na gympl, věřím, že mi dají individuální studijní plán," řekla Farna.

I když zpěv a hudba jsou pro Farnou vším, zřejmě moc dobře ví, že všeobecné vzdělání je zkrátka základ. (ks)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář