Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ewa FARNA pro i-hudba.eu-rozhovor

7. 9. 2007

Exkluzivní rozhovor


Ewa Farna je objevem roku nejen v anketě Český slavík ale i objev pro mnoho fanoušků našlápnuté muziky. 8. října vychází její druhé album s názvem "Ticho". O nové desce, o lásce ale i o popularitě si můžete přečíst v exkluzivním rozhovoru pro i-hudba.eu.

Můžeš nám prozradit, kdo je vlastně Ewa Farna? A proč Ewa s W ?
Jmenuji se Ewa Farna je mi čerstvých 14 ( 12.8.) a bydlím ve vesnici blízko Třince, ve Vendryni. Ráda zpívám, tančím, lyžuji, fotím koukám na filmy. Jsem Polka proto dvojité w. Není to žádný marketingový nápad, prostě se tak jmenuji.

Kdo tě přivedl ke zpívání? A co pro tebe zpěv znamená?
Zpívám odmalička, ale nikdy jsem nechtěla být zpěvačkou nebo tak. Prostě mě to baví a účastnila jsem se různých soutěží, na jedné byl p. Wronka v porotě a nabídl mi spolupráci. Zpěv zbožňuji a jednou bych se tím chtěla živit.

Jak s odstupem času hodnotíš svoje debutové album „Měls mě vůbec rád?“?
Jsem na ně samozřejmě hrdá, je to myslím vydařené album. Ted už ale vím, že chci dělat tvrdší muziku.

Natočila jsi novou desku s názvem Ticho. Stejnojmenný singl už pár dnů koluje po českých radiích. V čem se nové album bude lišit od toho předchozího? A na co se můžeme těšit?
Chtěla jsem přitvrdit a tak se taky stalo. Album obsahuje 13 songů, je zajímavější, tvrdší, víc různorodé, prostě lepší. Liší se taky v tom, že jsem se na něm taky trošku autorsky podílela.

Původem jsi z Polska. Připravuješ také něco v Polštině?
Nejsem z Polska, moje rodina žije ve Slezsku odjakživa – mám polskou národnost a patřím zde k národnostní menšině.

Ano, nahrála jsem taky polskou desku, která vyjde v Polsku pravděpodobně koncem října.

Sbíráš ceny kde se dá, namátkou: 1. místo na Evropském festivalu mládeže v Polsku, Český slavík Mattoni 2006 – Objev roku, Hudební ceny TV Óčka – Objev roku, platinové album za prodej více než 25 tisíc desek… mohl bych takhle pokračovat dále. Máš ještě nějaké vysněné cíle?
Mám, to snad každý. Jsou ale immposible. Chtěla bych si zazpívat třeba s Pink, dostat Grammy, jezdit obrovské turné atd. To jsou jen hudební sny… pak mám soukromé, ty si ale nechám pro sebe… :-)

Co Ewa Farna poslouchá v současné době?
Snad všechno, ale musí to být fakt dobrý. Od rocku, punku až po metal ale taky r´n´b.

Na podzim vyrážíš na turné s Lucií Bílou. Jak se těšíš? A co od této spolupráce očekáváš?
Těším se strašně moc, ale zároveň mám trochu strach. Trému ne, tu nemívám, ale prostě se tak trochu bojím, jak to všechno dopadne. Lucka je strašně fajn a hlas má úžasný. A co očekávám? – že získám nové zkušenosti a zážitky.

Jaké je to být čtrnáctiletou v showbusinessu? Nechybí ti v některých situacích plnoletost?
HAHA…je to náhodou super!!!! Mám to strašně ráda. Plnoletost mi nechybí, užívám si svého věku. Někdy chodím na VIP večírky, ale necítím se třeba ponížená tím , že jsem tam nejmladší, neplnoletá. Nekouřím, nepiju, stejně mi to nechutná, takže je to všechno v pohodě, jen občas musím z večírku dříve, než bych chtěla :-).

Jak zvládáš popularitu? A jak ovlivňuje tvůj osobní život?
Mě to strašně baví, když mám kapelu, hraju koncerty, vidím, že jsou lidi které moje hudba baví, to všechno kolem…teď jsem happy. Osobní život snad tak, že víc chybím ve škole, občas mi unikají nějaké akce s kámošema, a taky bude těžší si najít kluka nebo kamarády, protože nevím jestli mě budou brát jako Ewu, nebo jako Ewu Farnou.

Pořád ještě chodíš do školy. Máš představu, co bys, krom hudby, jednou chtěla dělat?
Moc bych se chtěla živit právě hudbou, ale pokud to nevyjde tak ještě nevím. Právě proto studuji, abych měla nějaké „ normální“ vzdělání, ale chtěla bych se prostě motat kolem muziky. :-)

Tvoje texty jsou hodně o lásce. Kdo ti je píše? A jak se ty díváš na „lásku“?
Pár textů o „lásce“ byly na 1 desce, teď už tolik ne. Na druhé desce jsem si víc texty ovlivňovala. Píší je Péťa Cvrkalová, Jana Rolincová něco taky Petr Šiška a Honza Ponocný, ale taky i já sama. Co si myslím o lásce? To nejde napsat jen tak… Je to moc silné pouto, zcela výjimečná věc, představuji si pod tím mnoho…

Co bys chtěla vzkázat svým fanouškům a čtenářům i-hudba.eu?
Ať se maj moc fajn, užívejte života naplno s optimizmem a úsměvem na tváři. Poslouchejte to co se Vám líbí, muzika je bezva!

Moc díky za rozhovor a ať se nové album prodává ještě lepé než to předchozí.