Jdi na obsah Jdi na menu
 


3 rozhovory!

18. 2. 2009
Máme tu pro vás tři rozhovory.Jeden je před Deskou roku,jeden ze začátku ledna a třetí z vydání DVD...zdroj rádio Koule :)...Myslím,že stojí za přečtení,něco se dozvíte :)

1. Je pro Vás důležité získat ocenění za nejprodávanější hudební nosiče Deska roku?
2. Myslíte si, že ceny Deska roku mají svoji váhu, prestiž mezi umělci?
3. Co nového připravujete v roce 2009?

Ewa Farna
1. "Určitě ano. Myslím, že nejen pro mě ale i pro další interprety je velice dobrá zpráva, že se desky přece jenom ještě pořád prodávají.:)V dnešní době to můžeme brát vlastně i jako umění. Proto jsem moc ráda, že "DESKA ROKU" existuje!
2. Nechci mluvit za jiné, ale pro mne určitě prestiž i váhu mají. Na Desku se fakt těším. Jsem také moc vděčná, že o této události vědí i lidé, kteří se v " tomhle" světě nepohybují. Díky televiznímu přenosu. Konečně je to zase jiný, originální a troufám si říci, že jedinečný pořad.
3. Právě točíme druhé polské album, možná, že se objeví na podzim i třetí česká deska, ale tu bych nechtěla uspěchat. Každopádně se chystáme na přípravu materiálu:). Pak určitě koncerty jak v Česku tak v Polsku, s trochou štěstí i pár festivalů a škola:)."

Jsem lev. Ráda přijímám výzvy!

Ewo, máte za sebou úspěšný rok. Co se podle vašeho soudu nejvíc povedlo, na co jste pyšná?
Jsem pyšná na to, že mohu studovat na gymnáziu, že to jakžtakž zvládám. Jsem ohromně pyšná také na své první turné, pak na koncerty a festivaly, kde jsme si s kapelou mohli zahrát. Byl to skvělej rok a moc jsem si ho užila.

Podruhé vás nominovali na Zpěvačku roku v anketě Český Slavík. Před rokem jste skončila čtvrtá. Věřila jste tentokrát v lepší umístění?
Vůbec ne. Byla jsem mimo už z té nominace. Považovala jsem to, a stále považuji, za velký úspěch. Čtvrté místo bylo krásné, a letos mě diváci posunuli ještě o jeden stupínek výš. Nádhera!

Jaký to byl pocit, když vyhlásili vaše jméno?
V ten moment jsem si řekla: „To si fakt děláte srandu?!“ Nevěřila jsem. Měla jsem opravdu hrozně velkou radost, při děkovačce se mi celý ten rok přehrál před očima a po tváři mi tekly slzy. Ohromné emoce!

Občas se spolu s nečekaným umístěním vyrojí i spekulace o regulérnosti hlasování. Setkala jste se s něčím podobným vůči vlastní osobě?
Nevím o ničem takovém, jako je kupování hlasů, o němž se někdy spekuluje. Noviny něco potřebují psát, polemizovat, zvlášť při tak velkolepé akci. Třeba o tom, že jeden má podplacené hlasy, druhý neumí zpívat na playback, třetí se opil na after party, že Farna měla otřesné šaty a tak dále. Já a můj tým jsme se celý rok snažili, hráli koncerty, dělali rozhovory, vydali DVD… Jsem ráda, že to lidé ocenili. Z práce, která se líbí i jiným, má člověk největší radost.

V sousedním Polsku vám vyšla debutová deska. Vnímáte nějaký rozdíl v popularitě doma a venku? Existuje řevnivost mezi vašimi fanoušky, čí jste víc?
První koncert v Polsku nás teprve čeká, hodně se na to připravujeme. Tudíž zatím nemohu posuzovat, kde je jaké publikum. V Polsku teprve začínám, tady už to přece jen trvá asi dva roky. Občas koukám na Youtube a čtu, jak Poláci říkají, že jsem „jejich“, a Češi oponují, že to není pravda, že jsem začínala tady v Česku. Je to příjemné a občas i vtipné.

Nač se mohou těšit „farnoušci“ letos? Chystáte nějaký zásadní projekt?
Teď natáčíme polskou desku, která má vyjít asi v únoru. A chystáme se na koncerty u nás, v Polsku a na Slovensku. Uvažujeme ale i tom, že by ještě letos vyšla nová česká deska, a pak by následovalo krátké turné. Uvidíme, jak to budeme stíhat, pak se s mým týmem rozhodneme.

Nedávno jste se objevila v televizním seriálu. Máte ambice prorazit i jako herečka?
Byla to fajn zkušenost, určitě si vždy ráda zahraju nějakou epizodní roli. Ale nejsem moc dobrá herečka. I když mě herectví baví, chtěla bych zůstat u zpěvu. I tam je to herectví občas potřeba. Například v klipech, při focení i na podiu.

Poslechněte si titulní skladbu k seriálu Ošklivka Katka, kterou nazpívala Ewa Farna

Jak se vám daří skloubit nabitý program, kariéru se studiem? Zbývá čas i na koníčky?
Zatím se to stihnout dá, i když nebudu zakrývat, že je to občas strašně náročné. Na koníčky čas určitě zbývá. Mám ráda strašně moc věcí: focení, surfování po internetu, posezení s kamarády, studium, brouzdání v knihovně, sledování filmů... A samozřejmě hudbu. Pak ještě hudbu. A ještě jsem si vzpomněla, že mě také hodně baví muzika.

Stát se zpěvačkou byl váš dětský sen?
Vůbec. Nikdy jsem netoužila být zpěvačkou, nic mi to neříkalo. Chtěla jsem být princezna. Ale moje rodina měla velký zájem o hudbu, vyrůstala jsem v tom, takže i mě od začátku bavila. Pak na jedné soutěži přišla opravdová šance. S rodiči jsme se shodli, že to nepotká jen tak každého a že bych toho měla využít, i když se o mě hrozně báli a vlastně se bojí pořád. Takže té šance teď využívám. Co může být krásnějšího, než dělat některým lidem radost vlastní prací?

Už jste zažila chvíli, kdy jste chtěla se vším seknout?
Jasně, občas mám takové nálady. Pomáhá mi rodina, kapela, kamarádi, fanoušci, cédéčka mých oblíbených interpretů, u kterých sním, že bych to také chtěla dotáhnout tak daleko. To je výzva a já jako lev výzvy s radostí přijímám.

Máte slibně našlápnuto: ocenění, sláva, fanoušci... Kdybyste o tohle všechno přišla, co byste dělala?Myslím na zadní vrátka, jinak bych už asi nestudovala. Co bych dělala? Nezhroutila bych se, i když vím, že by mně to zatraceně chybělo. Je hodně věcí, které by mě zajímaly. Ale vím určitě, co bych po ztrátě toho všeho udělala jako první: bezpodmínečně bych o to znovu bojovala. A jen tak bych se nevzdala!

Ewa Farna si oblíbila Prahu!

U příležitosti křtu DVD Blíž ke hvězdám si zpěvačka Ewa Farna udělala chvíli času a vznikla tak příležitost trochu ji vyzpovídat. Mluvila o svých plánech i o tom, jak žije.

V současné době už jsi součástí pracovního kolotoče - máš ještě čas se věnovat něčemu jinému?
Pro sebe určitě čas mám, na počítači se pokouším skládat hudbu, když mám čas, tak zkouším i texty, ale spíš se věnuji škole.

Jakou muziku nejraději posloucháš? Jaké kapely?
Já poslouchám úplně všechno. Ale pokud bych měla něco vyzdvihnout, tak asi rock - Linkin Park, Pink, Avril Lavigne, U2, Lenny Kravitz. Naposled mě úplně nadchla Katy Perry.

Pustíš si také sama sebe?
Ne, to ne. Stačí mi to na koncertech. Ale moje malinká sestřička je na tu hudbu vysazená, takže když sedneme do auta, řekne, že chce pustit Ewušku, a tak ta CD dost omíláme.

Existuje nějaká světová hvězda, která tvou hudbu ovlivnila?
Já si písničky zatím nepíšu sama, zatím jen pár textů... Hudbu mám od Leška Wronky, kapely, Honzy Ponocného... je toho moc. Z toho potom vybereme, co se mi líbí. Hlavně bych chtěla zůstat svá.

Určitě víš, že máš spoustu obdivovatelů, ale většina z nich si tvé písničky stáhne zdarma z internetu. Nevadí ti to?
Mě se zrovna tuhle kluk z vedlejší třídy zeptal, jestli mu nebude vadit, že si mojí hudbu stáhne. Já to beru takhle - on mou hudbu vůbec neposlouchá, teď mě poznal na škole, a tak se začal zajímat i o mojí profesní stránku. Stáhne si to cédéčko, třeba se mu to začne líbit. Takže doufám, že první si třeba vypálí, ale další si už koupí.

Jak se ti líbilo natáčení tvého DVD Blíž ke hvězdám?
Celé natáčení bylo skvělé. Sice to byl perný den, ale já si ho pořádně užívala. Líbí se mi na tom, že tak můžu svůj život přiblížit fanouškům.

Vozíš si s sebou něco pro štěstí?
Vždycky mám prstýnek, který jsem dostala od Lucky Bílé na křtu CD Ticho. A pak nosím ještě svůj prstýnek pro štěstí, aby se všechno dařilo. Z ruky taky nesundávám kožený náramek.

A jaké nosíš nejraději oblečení? To, v kterém vystupuješ, si vybíráš sama?
Na focení nebo turné mi pomáhají stylisté. Ale mluvím jim do toho, co si na sebe vezmu. Někdy mě přemluví, ať něco zkusím, a ono je to pak dobrý. Do televize nebo třeba na dnešek jsme vybíraly s maminkou, ta mi vždycky dobře poradí. Strašně ráda měním styly a podle toho se také oblékám, i do školy.

Když jsme u módy, poslední dobou je velmi populární tetování. Máš na svém těle nějaké nebo o něm uvažuješ?
Pro mě to není moc populární, ale už hodně profláknutý. A já nemám ráda věci, které má každý, teď se na to určitě nechystám.

Zpíváš dobře česky i polsky. Jedno své album jsi už v polské verzi nahrála. Nyní budeš vydávat i album Ticho v polštině. Neláká tě vydat své písně i v angličtině?
Teď jedeme do Polska, možná plánujeme také něco na Slovensku. Když se zadaří v Polsku, tak určitě něco anglicky nahrajeme. Snad to vyjde.

Můžeš mi povědět, kde se vidíš za pět nebo deset let?
Budu mít po maturitě, teda snad. Chtěla bych studovat vysokou školu, nejlépe v Praze, protože bych nemohla studovat někde, kde se mi nelíbí, a v Praze se mi hrozně líbí. Pokud by to šlo dohromady se zpíváním, tak bych tady bydlela třeba čtyři roky a pak bych se asi vrátila zpátky.

ObrazekKOPÍROVAT jedině TAKTO!Minimálně!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

PROČ?

(Moničička, 4. 3. 2009 9:51)

PROČ SIpodepisuješ fotky z ewafarna.cz'???????